Nagyrozvágy Község Önkormányzata Idősek napi rendezvényt szervezett 2013. november 28-án a nagyrozvágyi Általános Művelődési Központ Művelődési Házában.
A rendezvényre minden 60 év feletti idős meghívást kapott és örömmel részt vett az eseményen.
Érkeztek is szép számmal, aki pedig egészségügyi állapotára hivatkozva sajnos már segítség nélkül nem tudott volna részt venni az ünnepségen, azért az Önkormányzat autója ment el és szállította a helyszínre, majd pedig haza.
A rendezvény délután háromkor vette kezdetét Hogya Orsolya polgármesternő beszédével, aki elsősorban mindenkit szeretettel köszöntött, külön kiemelve a falu legidősebb asszonyát és férfiját, kik közül az utóbbi 89 éves kora ellenére tiszteletét tette az ünnepségen.
A polgármesternő szintén kiemelte a szociális gondozónőket is és köszönetet mondott munkájukért, hisz rengeteget tesznek a falu idős korú lakosaiért.
A köszöntő után az óvodások mondtak verseket, majd pedig az Általános Iskola Énekkara énekelt, mely többeket meghatott.
A fellépők sorát követte az Idősek Klubjának műsora, akik szintén dalokkal és szép versekkel emelték a rendezvény színvonalát.
Végül, de nem utolsó sorban Újvári Marika magyar nóta-és népdal énekesnő előadását hallgathatta meg a közönség.
Az ünnepség egy közös vacsorával zárult, melynek menüjében az Önkormányzat által felnevelt tyúkokból készült finom húsleves, valamint főtt hús kapott helyet, majd pedig az Idősek Klubja által sütött bejgliket szolgálták fel az Önkormányzat dolgozói, illetve a gondozónők.
A rendezvény nagyon jól sikerült, minden idős jól érezte magát és mosollyal az arcán távozott a vacsora után.
-va-
















































