bodrogkoz.com

Bodrogközi hírportál

A héten véget ért az iskolások számára a nyári napközis tábor, ami a TÁMOP-5.2.3-A/12/1 1-2012-0001 számú “Komplex program megvalósítása a gyermekszegénység ellen a bodrogközi kistérségben” című pályázat keretében valósult meg.

A táborban kétszer 25 fő vett részt. Az első 2013. augusztus 5-9-ig tartott, amelyeken az első, második és harmadik osztályosok, míg 2013. augusztus 12-16. között a negyedik és ötödik osztályosok élvezhették a sokoldalú, színes programokat.

A diákoknak minden nap 8 és 16 óra között a foglalkozásokon kívül napi négyszeri  étkezést biztosítottak.

A rengeteg program sport játékokból, kölyök atlétikából, kézműves foglalkozásokból, hagyományőrző tevékenységekből, ökológiai foglalkozásokból tevődtek össze.

Az ökológia foglalkozáson a Környezetvédelmi és Vidékfejlesztési Minisztérium megbízásából Kóra Judit az Aggteleki Nemzeti Park biológusa  vett részt, aki terep gyakorlatot és kézműves foglalkozást tartott a gyerekeknek.

 

A táborvezetők a diákokkal mindennap ellátogattak a Tisza partra, ahol megismerkedhettek az élő világban található különböző növényekkel,  állatokkal és bogarakkal. A sekély vízben kagyló gyűjtő versenyt is  rendeztek, amit a gyerekek felhőtlen örömmel küzdöttek végig.

 

A tábor vezetésében résztvevő  pedagógusok:

Pingor Zsolt, Sánta Erzsébet Általános Iskola Igazgatója

Kecskés Judit, Sánta Erzsébet Általános Iskola Igazgatóhelyettese

Kazup Annamária, pedagógus

Sántáné Pózmán Katalin, pedagógus

Kecskeméti-Tóth Boglárka, pedagógus

 

Elmondásuk szerint, nem csak a gyerekeknek volt hatalmas élmény ez a két hét, ha nem nekik is!

 

-úo-