A héten véget ért az iskolások számára a nyári napközis tábor, ami a TÁMOP-5.2.3-A/12/1 1-2012-0001 számú “Komplex program megvalósítása a gyermekszegénység ellen a bodrogközi kistérségben” című pályázat keretében valósult meg.
A táborban kétszer 25 fő vett részt. Az első 2013. augusztus 5-9-ig tartott, amelyeken az első, második és harmadik osztályosok, míg 2013. augusztus 12-16. között a negyedik és ötödik osztályosok élvezhették a sokoldalú, színes programokat.
A diákoknak minden nap 8 és 16 óra között a foglalkozásokon kívül napi négyszeri étkezést biztosítottak.
A rengeteg program sport játékokból, kölyök atlétikából, kézműves foglalkozásokból, hagyományőrző tevékenységekből, ökológiai foglalkozásokból tevődtek össze.
Az ökológia foglalkozáson a Környezetvédelmi és Vidékfejlesztési Minisztérium megbízásából Kóra Judit az Aggteleki Nemzeti Park biológusa vett részt, aki terep gyakorlatot és kézműves foglalkozást tartott a gyerekeknek.
A táborvezetők a diákokkal mindennap ellátogattak a Tisza partra, ahol megismerkedhettek az élő világban található különböző növényekkel, állatokkal és bogarakkal. A sekély vízben kagyló gyűjtő versenyt is rendeztek, amit a gyerekek felhőtlen örömmel küzdöttek végig.
A tábor vezetésében résztvevő pedagógusok:
Pingor Zsolt, Sánta Erzsébet Általános Iskola Igazgatója
Kecskés Judit, Sánta Erzsébet Általános Iskola Igazgatóhelyettese
Kazup Annamária, pedagógus
Sántáné Pózmán Katalin, pedagógus
Kecskeméti-Tóth Boglárka, pedagógus
Elmondásuk szerint, nem csak a gyerekeknek volt hatalmas élmény ez a két hét, ha nem nekik is!
-úo-






































