bodrogkoz.com

Bodrogközi hírportál

Érzelmekkel teli délutánt tölthettek el a látogatók a cigándi Nagy Dezső Művelődési Ház és Könyvtárban 2015. április 11-én.

Ezen a napon tartották a Költészet napja alkalmából a második alkalommal kiírt Amatőr író-költő pályázat eredményhirdetését.

A pályázatra az ország számos  (Szeged, Székesfehérvár, Békés, Debrecen, Veszprém) városából illetve Angliából és Kanadából érkeztek alkotások.

Vers és próza kategóriában, összesen húsz pályázó 17 verse és 7 prózai műve közül választották ki a legjobbakat. A zsűriben Nyiri Péter irodalomtörténész, A Magyar Nyelv Múzeumának igazgatója, Terjék Károlyné pedagógus, Majdanics Lászlóné pedagógus és Nagy István író, néptáncpedagógus foglalt helyet.

A rendezvényt Kovács Gábor közösségfejlesztő nyitotta meg, melyet a Széptan Művészeti Iskola növendékeinek előadása, valamint Cigánd Város Önkormányzatának nevében Tóth János nyugalmazott pedagógus, önkormányzati képviselő köszöntő beszéde követett.

Az emelkedett hangulatú eseményen először a versek kerültek felolvasásra a szerzők előadásában, majd egy rövid szünetet követően a novellák, elbeszélések felolvasása következett a szerzőktől. A felolvasásokat követően, mindkét kategóriában a zsűri véleményezte az írásokat.

A prózai alkotások előadását  Szabóné Horváth Eszter előadásában, Némethy Viktória zongora kíséretével  A kismadárka című dala vezette be, mely még inkább fokozta az esemény emelkedettségét.

Egy lélegzetvételnyi szünetet követően a zsűri kihirdette az eredményt, mely a következőképpen alakult:

Vers kategória:

Az év költője: Rolyák Géza –Révleányvár

II.helyezett: Rozgonyi Katica – Sátoraljaújhely

III. helyezett:  Pribér Emília – Sárospatak

Különdíj:

Lévai Béla – Debrecen

Kántor Pál – London, Ontario tartomány, Kanada

 

 

Próza kategória :
Az Év írója: Bánhegyi Gábor – Bodrogolaszi

II. helyezett: Gyüre Ferencné – Sárospatak

III. helyezett: Emri Gézáné – Mikóháza

 

Eredményhirdetés után a szervezők a Művelődési Ház aulájában vacsorával kedveskedtek a vendégeknek, melyen kötetlen beszélgetés formájában oszthatták meg érzéseiket, tapasztalataikat a a rendezvénnyel kapcsolatban.

Ezúton szeretnénk megköszönni a Nagy Dezső Művelődési Ház és Könyvtár valamennyi dolgozójának, Cigánd Város Önkormányzatának, a Cigándi Falumúzeumnak, „A Bodrogköz Tájmúzeumáért” Alapítványnak és a Széptan Művészeti Iskolának a segítséget, mely nélkül nem jöhetett volna létre ez a színvonalas irodalmi délután.

-kg-