A Magyar Kultúra Hete alkalmából nyílt kiállítás a Bodrogközi Múzeumporta Sőregi-házának kiállítótermében 2016. január 24-én.
A kiállítás Kótics Ferenc grafikus művész alkotásaiból készült.
Az alkotások számtalan stílust és kort képviselnek, melyek különböző technikával készültek, többek között megtalálhatóak Arany János 200. születési évfordulójára készített munkák is.
A vendégeket Némethy András a Cigánd Városi Művelődési Központ vezetője köszöntötte, majd Dr. Kriveczky Béla nyugalmazott docens mutatta be a művész életpályáját és nyitotta meg a kiállítást.
Kriveczky úr szavait Kótics Ferenc gondolatai követték. Ezt követően a Széptan Alapfokú Művészeti Iskola növendékei adtak elő egy-egy zongoradarabot.
A zenei előadást követően Némethy András és Szabóné Horvát Eszter egy-egy ajándékot nyújtottak át az alkotónak és Dr. Kriveczky Béla úrnak.
A hivatalos rész lezárulta után az érdeklődők megtekinthették a képeket, melyek 2017.február végéig láthatóak a Sőregi-ház kiállító termében.
A megnyitón megemlékeztek az 2017. január 20-i olaszországi buszbalesetben elhunyt 16 áldozatról is.





































